Facebook Feed

cfnorge.no
Norsk forening for cystisk fibrose

Seafari - hvem skulle tro at gummibåter kunne gå så fort?

Publisert 13.04.2011   -   Sist endret 12.12.2011

Seafarien var en spennende opplevelse, om enn noe kald. Men det ble glemt når det ble fart i motoren - få en liten oppsummering og se bildene.

Foto: Bernadette Hendriks

Ungdomsrepresentant Maria M fra NFCF region Vest oppsummerer ungdomsarrangmentet på Opplæringsdagen og Årsmøtet i Svolvær slik:

Seafarien var en spennende opplevelse. Havørn, fjell og lokalhistorie var noe av det turen hadde å tilby. Vi fikk blant annet høre om slaget ved Trollfjorden, og se stedet med egne øyne. Veldig interessant! Turen var kanskje litt i det lengste laget i kalde nord, til tross for strålende sol. I tillegg ble det litt mye lokalhistorie mot slutten. Dette glemte vi i midlertid ganske raskt da vi fikk prøve oss mot bølgene. Hvem skulle tro at to gummibåter kunne gå så fort? Alt i alt var det veldig kjekt, og en fin start på en flott helg.

Se bildene fra havraftingen her