Logo - Norsk forening for cystisk fibrose

175 000 kroner til korona-støtte for foreningens medlemmer21.04.2020
Sharon Gibsztein

EDScheel utendors2

CF-foreningen har fått prosjektmidler fra Damstiftelsen til å bygge opp et nytt støttetilbud for å hjelpe våre medlemmer med å håndtere koronasituasjonen. Daglig leder Ellen Damhaug Scheel gleder seg til å sette igang. Bilde: privat.

 

Koronasituasjonen har ført til mye utrygghet og uro for våre medlemmer med CF og PCD og deres pårørende, og vi ser at våre medlemmer har behov for noen å snakke med. Derfor kastet vi oss rundt og søkte midler fra Damstiftelsens Korona-midler, forteller CF-foreningens daglige leder Ellen Damhaug Scheel. For kort tid siden fikk vi beskjed om at søknaden var innvilget, og nå vi gleder oss til å få støttetjenesten på plass, sier Ellen DS. Følg med på facebooksiden vår, instagram og nettsiden for når den nye støttetjenesten åpner.

Les mer om Damstiftelsens Koronaprogram.

Stiftelsen DAM RGB kvadratisk 200px

Vårt nye støttetilbud er finansiert med prosjektmidler fra Stiftelsen Dam (tidligere Extrastiftelsen).

 


Chiesi Pharma Viatris Norsk senter for cystisk fibrose Organdonasjon Stiftelsen Dam

Tilbake til toppen