Logo - Norsk forening for cystisk fibrose
Pokal liten

Mest populære nettsak i 2014!


Aktiv og engasjert, blogger og sosiale nettverk, CF-bladet
10.01.2015
Sharon Gibsztein

Vi hadde fantastiske besøkstall for cfnorge i 2014, mer enn 21 000 brukere var innom NFCFs nettside i året som gikk. Dette er tredje år på rad vi kan melde om ny besøksrekord. Se liste over fjorårets topp-ti-saker.

 

Både antall brukere og antall økter på nettsiden har økt formidabelt. I 2013 hadde vi 15 203 brukere på nettsiden vår, i 2014 var det 21 674 som var innom. Dette er en økning på mer enn 40 prosent fra 2013. Medisinsk informasjon om CF, gaver til Forskningsfondet for cystisk fibrose og medieutspill om Kalydeco var noen av de mest populære sakene.

 • Se liste over Topp 10 2014 nederst på siden!

 

Medisinsk informasjon og engasjement 

Fjorårets mest populære nettsak var vår grundige artikkel om fordøyelsesproblemer ved CF. Cfnorge.no's artikler med medisinsk nytteinformasjon om CF er svært populære året gjennom. Disse fagartiklene beskriver ulike sider av sykdommen og hvordan man får til god behandling, og er skrevet av anerkjente norske CF-fagfolk.

 - Dette viser at det er viktig for mennesker med CF og deres familier å ha informasjon om kompliserte CF-temaer lett tilgjengelig. Vi jobber kontinuerlig med å forbedre og utvikle denne informasjonen til beste for våre medlemmer, sier Sharon Gibsztein, som er CF-redaksjonens nettmedarbeider.

Andre godt besøkte artikler i 2014 viser at våre brukere liker fortellinger om mennesker som engasjerer seg for CF:

 - Våre medlemmer liker å se at NFCF engasjerer seg for CF i offentligheten, og de setter også stor pris på privatpersoner som gjør en ekstra innsats for CF, det ser vi tydelig på hvilke saker som blir mest besøkt og mest likt på Facebook, forteller nettmedarbeideren.

 

Del og lik!

Statistikken viser dessuten at mer enn 8700 av besøkene på cfnorge kommer fra Facebook, noe som til sammen utgjør rett over 15 000 sidevisninger.

 - Vi blir kjempeglade når folk er engasjerte på vår offentlige Facebookside CFNorge. Lik, del og kommentér. Jo flere som vet noe om CF, jo lettere kan det bli for våre medlemmer å leve med CF i hverdagen. Kanskje når vi noen fagfolk og viktige mennesker her og der også, tror CF-redaksjonens nettmedarbeider.

 

Topp-10 nettsaker i 2014!                                                                             

 1. CF-info: Fordøyelsesproblemer  (lenke kommer)                                                         
 2. Brudepar gir 250 000 kroner til norsk CF-forskning          
 3. Å leve med CF: hvem hva hvordan                                       
 4. CF-info: Lungefysioterapi    (lenke kommer)                                                     
 5. Behandling: Bakterieskolen: pseudomonas aeruginosa              
 6. CF-info: Behandling av luftveiene ved cystisk fibrose  (lenke kommer) 
 7. Pressemelding årsaksbehandlende medisiner for CF   
 8. Enkeltstående behandlingsdager kombinert med jobb               
 9. TV2 i kveld: årsaksbehandlende medisiner for CF          
 10. Behandling: Bakterieskolen: burkholderia-cepacia-complex     

 

 

 

 

 

 

 


Chiesi Pharma Viatris Norsk senter for cystisk fibrose Organdonasjon Stiftelsen Dam

Tilbake til toppen